Rodzeństwo na weselu

Wspaniały ślub, czy huczne wesele nie odbyło by się bez najbliższej rodziny, najważniejszych osób w życiu Pary Młodej. Oczywiście, mam na myśli tu rodziców, choć nie zawsze jest to oczywiste, ponieważ zdarzają się wyjątkowe sytuacje. Jednak pomimo przeciwności losu rodzice odgrywają wciąż główną rolę i pełnią funkcję gospodarzy na weselu. Chciałbym przybliżyć moje spostrzeżenia w zakresie "Rodzeństwo na weselu", bo to przecież jest artykuł o nich. Bardzo często zdarza się, że właśnie brata, lub siostrę Para Młoda wybiera na swojego świadka. Przypisując rodzeństwu tak zaszczytną funkcję mamy wobec nich pewne oczekiwania. Mogę potwierdzić, że rodzeństwo na weselu wypełnia znakomicie swoje zobowiązania, angażując się w przebieg uroczystości. Oczywiście, to nie tylko pomoc podczas przyjęcia weselnego, ale także organizacja ślubu i wesela, która pochłania mnóstwo czasu i energii.

Wyjątkową i niezapomnianą chwilą podczas przyjęcia weselnego może być atrakcja przygotowana właśnie przez rodzeństwo. Pozwolę sobie przytoczyć tu przykład z wesela Karoliny & Mateusza, gdzie Pan Młody miał dwanaścioro rodzeństwa, a Pani Młoda brata. Wyjątkowość tej rodziny polegała na magii rodzinnego ciepła, szacunku oraz chęci zrobienia coś dla nowożeńców. Siostry przygotowały specjalny program opowiadający znajomość nowożeńców. Natomiast bracia i siostry przygotowały specjalny układ taneczny. Widok bawiących się gromadki dzieci zapierał dech w piersiach. Najpiękniejszy, a zarazem niezapomniany moment na weselu. Z dumą podziwiałem ich występ, ponieważ to prawdziwe szczęście mieć tak dużą rodzinę, która całym sercem jest razem z Wami w dniu Waszego ślubu.

Nie należy zapominać o bliskich którzy z wielu powodów nie mogą uczestniczyć podczas ceremonii ślubu, czy zabawy weselnej. Podczas przyjęcia weselnego proponuję wspomnieć np. brata, który z powodu choroby pozostał w domu. Nagranie pozdrowień specjalnie dla niego sprawi, że po weselu będzie czuł się wyjątkowo oglądając film pamiątkowy ze ślubu Pary Młodej.

W innym przypadku Wasz ślub może okazać się powodem do załagodzenia konfliktu rodzeństwa. Wystarczy tylko wręczyć zaproszenie, a los sprawi, że ten wyjątkowy dzień będzie bardzo radosny. Niewątpliwie podczas prowadzenia wesela skłaniając się w kierunku pogodzenia, proponuję podkreślić obecność brata, czy siostry. Taki gest zapewne sprawi, iż na twarzy pojawi się szeroki uśmiech, bo przecież rodzeństwo w naszym życiu odgrywa bardzo dużą rolę.

Warto pamiętać, że choć zakładamy nową rodzinę, to nie rezygnujemy z obecnej, a przede wszystkim ją scalamy, bo w przyszłości będziemy i tak jeszcze wiele razy wspólnie świętować. Z całego serca Wam życzę, aby Wasze wesele było pełne niezapomnianych wspomnień z najbliższą rodziną.