DJ, czy zespół muzyczny na wesele

Na czym polega praca DJ-ja, Wodzireja, czy zespołu muzycznego bawiących gości na weselach?

Wiele Par Młodych szukających najlepszej oprawy muzycznej na swoje wesele zastanawia się co wybrać, zespół muzyczny, DJ-a, czy może zatrudnić samego Wodzireja? Jak to jest z prowadzeniem i właściwym doborem repertuaru do bawiących się gości, a także do upodobań Pary Młodej.

Najlepsze oferty w branży weselnej przedstawiają niemal wszystkie opcje, ponieważ tylko połączenie tych elementów zapewni różnorodność na scenie i na parkiecie.

Jeżeli zdecydują się Państwo na muzykę grającą na żywo w dniu ślubu, to podczas poprawin proponuję DJ-a. Sama muzyka wykonana przez profesjonalnych muzyków nie zapewni szalonej i niezapomnianej zabawy. Utwory wykonane na wysokim poziomie najczęściej wyszukane, niekoniecznie pasują do samej uroczystości. Profesjonalne zespoły muzyczne grające wiele lat po weselach, wiedzą, że nie jest łatwo trafić w gusta ludzi, którzy mają swoje oczekiwania.

W przypadku gdy imprezę weselną prowadzi sam DJ, śmiało można powiedzieć, że korzysta z niemal nieograniczonej bazy utworów muzycznych. Jeżeli ma on pojęcie o dopasowaniu repertuaru do bawiących się gości, to muzycznie ma przewagę. Niestety jeżeli oczekujemy brzmienia żywych instrumentów muzycznych, to DJ tego wam nie zapewni.

DJ weselny z muzyką na żywo w swojej ofercie zaproponuje Państwu dodatkowego muzyka, wokalistkę lub sam będzie dogrywał na instrumencie, celem wzbogacenia swojej usługi. Dla wielu gości w zupełności taki akcent muzyczny wystarczy. Bo należy pamiętać, że słabo wykonany utwór przez wokalistę/wokalistkę na weselu nie jest najlepiej odbierany przez uczestników zabawy. Można się spodziewać się krytyki szeptanej pod nosem gości. Tylko czy tego oczekujemy na własnym weselu?

Wodzirej - to osoba bardzo kontaktowa, urodzony mówca, showman, dobrze czujący się wśród bawiących się gości na parkiecie. Często bywa tak, że nie potrafi grać na instrumentach muzycznych, ani obsłużyć konsoli DJ. Dlatego występuje w duecie razem z DJ -em weselnym. Taki duet ma swoje zalety, ponieważ każdy zajmuje się swoją częścią roboty. Niekiedy jest także drożej, bo przecież już na scenie jest dwie osoby. Nie w każdym przypadku duet DJ I Wodzirej sprawdzi się w 100%, ponieważ zbyt częste męczenie ludzi zabawami, czy atrakcjami może przynieś nieoczekiwane rozczarowanie.

DJ i Wodzirej w jednej osobie jest to opcja niemal dla każdego, pod warunkiem, że jest to muzyk grający na instrumentach czy konsoli, świetnie dobierający repertuar i jeszcze do tego potrafiący dobrze bawić słowem.

Proszę zwrócić uwagę, że w przypadku prowadzenia wesela, nie jest puszczana muzyka, a podczas hucznej zabawy na weselu wodzirej nie wiele mówi, tylko zapowiada, albo podbija w umiejętny sposób atmosferę na parkiecie.

Tak jak wspomniałem, idealnym rozwiązaniem jest zespół muzyczny z wodzirejem, czy DJ i Wodzirej w jednej osobie lub DJ i Wodzirej pracujący w duecie. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie pod każdym względem.

Planując wesele, warto określić ilość gości, miejsce uroczystości (wielkość sceny), czy predyspozycje muzyczne was samych. Najtrudniejszą sprawą do określenia nie rzadko przy współudziale rodziców jest budżet weselny. Koszty związane z wynajęciem dużego zespołu grającego na żywo nie są małe, do tego dochodzi zakwaterowanie, czy poczęstunek. Znacznie koszty można obniżyć zatrudniając jedną osobę, czyli profesjonalnego DJ/Wodzireja, który zapewni Wam najlepszą muzykę, prowadzenie wesela i atrakcje dostosowane do Waszych potrzeb.

Ostateczna decyzja, kto poprowadzi wasze wesele jest do was samych.

Powodzenia przy owocnych poszukiwaniach najlepszych ofert muzycznych na wasze wesele.

 

DJ/WODZIREJ Wjciech ZIĘBA