Podziękowania dla rodziców

Często zadajemy sobie pytanie jak podczas uroczystości weselnej podziękować kochanym Rodzicom za trud włożony w nasze wychowanie. To szczególne podziękowanie powinno niewątpliwie mieć wyjątkową i oryginalną scenerię, dlatego też najbardziej odpowiednią chwilą na przemówienie lub prezentację multimedialną, jako wyraz podziękowań, wydaje się być godz. 22.00, dłuższa chwila przed oczepinami.

Przemówienie i wszelkie atrakcje z nim związane powinny być dokładnie omówione z prowadzącym przyjęcie weselne, np. zapraszamy Rodziców do wywiadu przed kamerą na zewnątrz sali weselnej. Pod ich nieobecność, przy pomocy świadków, rozdajemy świeczki stołowe wraz z serwetkami, które mają zapobiec kapaniu parafiny na parkiet. Konferansjer, czy wodzirej zaprasza gości do ustawienia się w kółeczku, dzięki czemu wszyscy mają okazję uczestniczyć w podziękowaniach. Młoda Para, trzymając kwiaty, zatrzymuje się na środku sali. Na umówiony sygnał wszyscy goście podpalają świeczki, gaśnie światło i w tym momencie pojawiają się Rodzice, na których to cześć jest śpiewane „sto lat”.
Po przemówieniu i wręczeniu kwiatów lub upominków warto zadedykować Rodzicom specjalny utwór muzyczny, który podkreśli tą wyjątkową chwilę, np. „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej.

Do wspólnego grona rodzinnego warto zaprosić również rodziców chrzestnych, dziadków, czy świadków. Miłym gestem w ich stronę jest wręczenie kwiatów lub drobnego upominku.
Tak wyjątkowe podziękowania na pewno na długo zapadną w pamięć nie tylko Rodziców, ale także wszystkich gości weselnych.