Scenariusz wesela

Scenariusz wesela. Jaki powinien być scenariusz Waszego wesela? Wiele pytań nasuwa się podczas samodzielnej organizacji ślubu i wesela. Organizacja Najpiękniejszego Dnia w życiu wymaga skrupulatnego przeanalizowania swojego budżetu, marzeń, a także oczekiwań swoich, rodziców oraz zaproszonych gości.
Poniżej przedstawiamy Państwu scenariusz wesela, który dokładnie z Parą Młodą jest omawiany około 2 - 3 tygodnie przed ślubem. Każda Para Młoda według własnych wyobrażeń określa w jaki sposób Wodzirej Wojciech ZIĘBA ma poprowadzić przyjęcie weselne, tak, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających gości.

Powitanie Pary Młodej

Wodzirej Wojciech Zięba na wesele z Gdyni organizuje elementy skłaniające do aktywności gości weselnych. Przed salą (restauracją), na życzenie może nastąpić zorganizowanie szpaleru z kwiatów. Przy dodatkowym zamówieniu realizujemy rzucanie płatków róż pod nogi Nowożeńcom.
Para Młoda przechodzi pod tunelem wiązanek i kwiatów ślubnych, a pod nogami płatki róż, a w momencie przekraczania progu sali weselnej następuje powitanie chlebem i solą.
Elementy jakie tu się składają na tak piękne powitanie robią niezapomniane wrażenie.

Powitanie chlebem i solą - tradycyjnie po staropolsku

Powitanie chlebem i solą najczęściej odbywa się przed salą weselną lub w środku na sali. Dokładny przebieg omawia się z prowadzącym przyjęcie przed weselem. Niektóre restauracje oferują powitanie chlebem i solą przez ich obsługę, kierownika sali lub szefa kuchni. Zgodnie z naszą polska tradycją Państwa Młodych witają rodzice, trzymając przygotowany chleb z solą na pięknie przyozdobionej tacy. Wodzirej jest obok Państwa w każdej ważnej chwili, dzięki temu Para Młoda, ani ich rodzice nie czują stresu, a goście weselni czują się swobodnie.

Pierwszy toast za zdrowie i szczęście Młodej Pary

Pierwszy uroczysty toast razem z gośćmi śpiewamy sto lat Młodej Parze, wznosząc kieliszki wypełnionym szampanem. Jeżeli Państwo Młodzi nie przyjęli życzeń od gości pod kościołem, to również w tym momencie  przyjmują życzenia na sali weselnej.
Organizujemy również inne elementy takie jak:
•    rzucanie kieliszkami za siebie na szczęście,
•    sprzątanie zbitego szkła przez Nowożeńców,
•    powitanie przybyłych gości przez gospodarzy uroczystości weselnej,
W imieniu Pary Młodej jak i ich rodziców zapraszamy gości na uroczysty obiad.

Pierwszy taniec Młodej Pary w chmurach

Taniec w chmurach, czyli ciężki dym to efekt stosowany często w produkcji telewizyjnej na profesjonalnych scenach. Na Waszym weselu może taki efekt być na żywo, który zaskoczy Waszych gości. Efekt polecamy głównie osobom, które niechętnie tańczą walca przed całą rodziną, lun nie potrafią tańczyć.
Ciężki dym na pierwszy taniec doskonale maskuje brak umiejętności rytmicznych nowożeńców. Efekt chmur polecamy, każdemu kto czuje stres przed wystąpieniami publicznymi.

Integracja gości weselnych

Tuż po otwarciu parkietu przez Parę Młodą wodzirej na weselu organizuje pierwszą zabawę zapoznawczą gości weselnych, przy której goście przedstawiają swoje imiona, wymieniają się serdecznym uściskiem dłoni oraz pogodnym uśmiechem.
Kolejna zabawa integracyjna polega na ustawieniu obu rodzin naprzeciwko siebie (około 8-10 osób). Każdy z uczestników ma powiedzieć, co najbardziej podoba się w osobie stojącej naprzeciwko z drugiej rodziny. Nie chcemy tu jednak wszystkiego zdradzać, ze względu na to, że najciekawsze jest przed nami. Duża dawka humoru, porusza nie tylko samych uczestników, ale i gości obserwujących tą zabawę integracyjną.
 
Część oficjalna, podczas deseru

Podczas deseru najczęściej toasty wznoszone są gustownie dobranym winem, lub mrożoną wódeczką serwowaną na przyjęciu weselnym. Zapewniając wiele atrakcji weselnych pamiętamy o tym, aby dopełniały Parę Młodą, a jednocześnie były zaskoczeniem dla Waszych gości.
Na zdjęciu Para Młoda wznosi toast szampanem z bąbelkami w obłokach dymu na stole i w kieliszkach. Doskonały efekt, sprawdzony sposób na zaciekawienie gości.

Podziękowanie dla gości za przybycie i prezenty

Wraz z rodzicami towarzystwo weselne zazwyczaj jest już dobrze rozbawione przez Wodzireja. Jest to dobry moment na złożenie podziękowań wszystkim gościom za przybycie. Idealnym rozwiązaniem są przemówienia Nowożeńców, rodziców oraz przyjaciół Pary Młodej. Z humorem można wspominać zabawne dzieciństwo Pary Młodej jak i okres ich narzeczeństwa.
Oczywiście nad każdym toastem i przemówieniem czuwa Wodzirej na weselnu, który dysponuje mikrofonem bezprzewodowym, umożliwia to każdemu swobodne zaprezentowanie się. Nie chcemy tu jednak wszystkiego zdradzać, ze względu na to, że każde wesele traktujemy indywidualnie i zawsze chcemy pozostawić sobie pewien element zaskoczenia.
 
Dzieci na weselu

Należy też pamiętać o najmłodszych gościach na przyjęciu weselnym. Małe pociechy wnoszą dużo radości i uśmiechu. Najczęściej po raz pierwszy są na tak dużej i przepięknej uroczystości. Dzieci bardzo chętnie biorą czynny udział w zabawie tanecznej z rodzicami lub w konkursach specjalnie przygotowanych dla najmłodszych. Dlatego warto pamiętać, aby za to ich wyróżnić, wręczyć mały upominek od Państwa Młodych.
Na pewno taki gest zaskoczy wielu gości weselnych, a dla dzieciaczków będzie to szczególny dzień w ich życiu. Bardzo miło będą wracać wspomnieniami do Waszego wesela. Jeżeli małym dziewczynkom przypadła funkcja sypania płatków róż, a chłopczykowi niesienie obrączek do ołtarza, to warto się zastanowić nad wręczeniem szczególnego gadżetu np. Medal Wzorowej Dziewczynki.
Medale i inne gadżety można zamówić bezpośrednio u nas.
Powitanie tortu weselnego
Tort weselny to coś znacznie więcej, niż tylko deser wieńczący weselny poczęstunek. To bardzo szanowana tradycja, której nie może zabraknąć na każdym weselu. Tort weselny nie stanowi zwykłego deseru, ale specjalny gwóźdź programu, na który wszyscy goście czekają z utęsknieniem. Większość gości zwraca szczególną uwagę na wykonanie samego tortu jak i rozkoszują się podczas jego degustacji.
Atrakcją przy torcie może być koncert akordeonowy dla Nowożeńców i gości weselnych. Radosny uśmiech Wodzireja ogarnia całą rodzinę, a wśród przyjaciół nie brakuje zaangażowania się w zabawę weselną. Pierwszy kawałek wspólnie kroją Państwo Młodzi, podając tort w pierwszej kolejności rodzicom, rodzicom chrzestnym, dziadkom i babciom oraz wszystkim gościom weselnym.
 
Podziękowanie dla rodziców za trud i wychowanie

Podziękowanie za trud wychowania, składają Państwo Młodzi swoim rodzicom (opiekunom). Para Młoda może przygotować przemówienie, skierować słowa wyłącznie do rodziców lub osób które przyczyniły się do ich wychowania. Do grona rodzinnego często Para Młoda zaprasza babcie, dziadków oraz rodziców chrzestnych. Również gest podziękowania skłaniają w ich stronę. Uhonorowaniem takich osobistości jest wręczenie kwiatów, czy upominku w podziękowaniu.
Najczęstszą formą podziękowań jest szokująca niespodzianka dla samych rodziców:
prezentacja multimedialna - film w podziękowaniu,
nowoczesna sceneria - ze świeczkami w kółeczku, wręczenie pamiątek, kwiatów...
tradycyjna - wręczenie kwiatów, dedykacja piosenki,
U nas możecie zamówić medale i super pamiątkę stosowną do tej chwili.
 
Płonąca szynka

W późnych godzinach wieczornych bardzo często na przyjęciach weselnych jest podawany dzik lub płonąca szynka. Jest to tak ważne danie, dlatego najczęściej podawaniem zajmuje się sam szef kuchni. Tak wybornie upieczonego dzika witamy doniośle i z szacunkiem dla leśnej zwierzyny. Zgodnie z tradycją myśliwych zespół zagra na trąbce  Dasz Bór.

Specjalne okazje i życzenia

Czasem bywa tak, że ktoś z pośród gości w tym dniu obchodzi swoje urodziny, imieniny lub ma kolejną rocznicę ślubu. W odpowiedni sposób składamy tym osobom życzenia, śpiewamy sto lat i dedykujemy wybrany utwór muzyczny. Sympatyczna niespodzianka dla solenizanta czy jubilata jest niezwykłą odskocznią dla wszystkich.
Goście uwielbiają szaloną zabawę, bardzo chętnie angażują się w uroczystość weselną. Czapeczki, gwizdki, czy konfetti nie stanowi to żadnego problemu, a wręcz przeciwnie wszystkim to sprawia ogromną radość.
 
Prowadzenie uroczystości przez Wodzireja

Prowokowanie wężyków przez Wodzireja Wojciecha ZIĘBA, to super zabawa dla wszystkich gości. Zbieranie osób siedzących za stołami, budowanie wagoników pociągu, mieszanie ludzi na parkiecie to rezultat odpowiedniej integracji obu rodzin. Nad całą uroczystością przyjęcia weselnego, czuwa rewelacyjny Wodzirej, czyli ekspert zabawy i animacji w tej dziedzinie.
Zabawy integracyjne, animacje taneczne, wybrane konkursy weselne, podziękowania i specjalne okazje realizuje się odpowiednio w trakcie przerw, pomiędzy blokami muzycznymi. Zapewnia to ciągłość w przebiegu uroczystości, a zarazem nikt się nie nudzi na takim weselu.
 
Podziękowanie dla świadków

Świadkiem nie każdy być może, który w dniu ślubu Państwu Młodym pomoże. To prawda, spośród wielu znajomych wybierani są drużbowie i druhny. Dlatego Para Młoda nie powinna o nich zapominać i podziękować im za tą zaszczytną funkcję.
Idealnym rozwiązaniem jest uroczyste wręczenie świadkom Dyplomu Wzorowego Świadka, lub Medalu Wzorowego Świadka. Ciepłe słowa podziękowań wraz z dedykacją odpowiedniej piosenki, ogarnia wzruszenie wszystkich gości. Możemy na życzenie przygotować medale lub stosowne podziękowania dla świadków.
 
Oczepiny

Wodzirej Wojciech ZIĘBA, poprowadzi oczepiny na wysokim poziomie bez podtekstów seksualnych. Oczepiny tradycyjne jak również na życzenie mogą zostać zmienione niektóre elementy.
W polskiej tradycji przyjęte zostało rzucanie welonem w kółeczku, a obecnie coraz częściej
Państwo Młodzi decydują się na rzucanie bukietem ślubnym za siebie. Dotyczy to również rzucanie krawatem, w przypadku Pana Młodego.
"Nowa Para Młoda" powinna dla wszystkich gości zatańczyć, a następnie do welonu nazbierać na wózek dla dziecka Nowożeńcom. Tańce oczepinowe są częścią naszej polskiej tradycji i raczej się tu nic nie zmienia. Na życzenie Wodzirej na wesele  może pominąć ten element na oczepinach. Tradycyjne wesele - tam gdzie zbieramy pieniążki na wózek dla dziecka. Nowoczesne wesele - tu zbieramy na podróż poślubną lub na zakup własnego mieszkania. W kolejnej części zabaw oczepinowych jest zadaniem Pary Młodej wylosowanie obowiązków z zakresu czynności jakie będą ich dotyczyły tuż po ślubie. Następnie powinni przejść test sprawdzający jak dobrze poznali się przez okres narzeczeństwa. Zabawne pytania, czasem niezgodne odpowiedzi wywołują dużo uśmiechu wśród rodziny. W dalszej części oczepin pozostają nam konkursy i zabawy.
W przypadku oczepin jak i całego wesela wcześniej ustalamy program tworząc pewien scenariusz przyjęcia weselnego.
 
Zakończenie materiału filmowego

Większość operatorów kamer jak i fotografów swoją pracę kończy tuż po oczepinach. Ważne jest również zakończenie materiału filmowego. Para Młoda powinna jeszcze raz się zaprezentować na parkiecie w dowolnym układzie tanecznym. Również wybiera się odpowiednią piosenkę, której słowa będą towarzyszyły Nowożeńcom na Nowej Drodze Życia.
 
 
Huczna zabawa do białego rana

Wodzirej Wojciech ZIĘBA od powitania Pary Młodej, rodziców, zaproszonych gości na przyjęciu weselnym serwuje najlepsze przeboje, które są odpowiednio dobierane do bawiących się gości na parkiecie. Nie mamy stałego programu repertuaru, dlatego jesteśmy elastyczni. Jak na każdym weselu gramy długie bloki muzyczne, a to sprawia, że goście weselni są wybawieni.

Bloki muzyczne są dostosowane do programu przebiegu uroczystości weselnej. Przyjęcie weselne możemy zakończyć na życzenie gospodarzy pieśnią "Kiedy ranne wstają zorze" zgodnie z tradycją na Kaszubach. W tym przypadku cała rodzina i goście weselni trzymają się w kółeczku za rączki i oto w ten sposób dziękują Bogu za ten szczęśliwy dzień.